V Międzynarodowe Sympozjum Cynkownicze za nami. Czas na podsumowanie.

To już piąte spotkanie w ramach Międzynarodowego Sympozjum Cynkowniczego. W tegorocznej, jubileuszowej edycji, połączyliśmy siły z firmą Stockmeier Chemia, dzięki czemu wzmocniliśmy zespół organizacyjny i merytoryczny naszego Sympozjum. Jesteśmy przekonani, że nawiązana współpraca przyczyni się do rozwoju relacji handlowych, tym samym zachęcając Państwa do udziału w kolejnych edycjach Sympozjum.

Another Vacuum Furnace by REMIX, delivered to P&L Heat Treating, Inc. /USA

REMIX of Poland recently delivered their latest horizontal high pressure vacuum furnace to an American commercial heat treating plant. P&L Heat Treating, Inc. of Youngstown, Ohio/USA has already began production with the REMIX furnace, making this P&L’s fourth large capacity Vacuum.

This furnace enhances P&L Heat Treating’s production capabilities in the heat treatment of aluminum extrusion die’s, forging dies used in the automotive industry , as well as parts for aviation, nuclear and other industries.

Największy wyprodukowany do tej pory w Europie odlew tytanowy w ceramicznej formie pochodzący z pojedynczego wytopu powstał dzięki AMRC Castings i grupie SECO/WARWICK

Technologia grupy SECO/WARWICK pobiła kolejny rekord dzięki dostawie pieca RETECH do odlewania z wykorzystaniem elektrod topliwych dla AMRC Castings (AMRCC), umożliwiającego dostarczanie do 1000 kg stopionego tytanu. W piecu powstał najcięższy odlew w ceramicznej formie pochodzący z pojedynczego wytopu jaki wyprodukowano do tej pory w Europie.

SECO/VACUUM jest dostawcą technologii dla przemysłu obronnego

Poza lotnictwem, motoryzacją i energetyką, obronność jest jedną z kluczowych branż, którym grupa SECO/WARWICK dostarcza innowacje i rozwiązania w dziedzinie obróbki cieplnej metali.

SECO/VACUUM Technologies (SVT), spółka z grupy SECO/WARWICK, otrzymała zamówienia na dwa systemy pieców do lutowania próżniowego od dwóch różnych północnoamerykańskich zakładów z przemysłu zbrojeniowego. Dostawa pieców zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2018 i obejmuje modele z zaawansowanej linii pieców Vector®.

Naszym czytelnikom polecamy artykuły autorstwa pracowników Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla na temat: "Testy mielenia koksiku z wykorzystaniem młyna kulowego", " Rozruch pieca przemysłowego na przykładzie baterii koksowniczej".

Artykuły:
1. "Testy mielenia koksiku z wykorzystaniem młyna kulowego" autorstwa Tomasza Micorka , Jolanty Robak, Michała Rejdaka, Grzegorza Różyckiego i Grzegorza Jakubiny można poprać w zakładce artykuły do poprania pod numerem 1(31)/2017 poz. 31-4,
2. " Rozruch pieca przemysłowego na przykładzie baterii koksowniczej" autorstwa Grzegorza Jakubiny, Ludwika Kosyrczyka, Henryka Fitko, można poprać w zakładce artykuły do poprania pod numerem 1(31)/2017 poz. 31-5,

Naszym czytelnikom polecamy artykuł dr inż. Zbigniewa Szczerby z firmy REMIX na temat Piece próżniowe i procedury – poradnik dla użytkownika

Artykuł Piece próżniowe i procedury – poradnik dla użytkownika można poprać w zakładce artykuły do pobrania Nr 1(31)/2017 poz. 31-6

XIX Seminarium Szkoleniowe Nowoczesne Trendy w Obróbce Cieplnej

We wrześniu tego roku, w urokliwym Pałacu Mierzęcin odbędzie się już XIX Seminarium Szkoleniowe poświęcone „Nowoczesnym Trendom w Obróbce Cieplnej“ pod banderą światowego giganta obróbki cieplnej SECO/WARWICK, który od 25 lat definiuje te technologie.
Od samego początku filozofia działania SECO/WARWICK była oparta na rozwoju produktów

Obchody 25 lecia istnienia firmy SECO/WARWICK

W dniu 31 maja 2016 roku firma SECO/WARWICK będzie obchodzić 25-lecie istnienia. Okrągła rocznica jest okazją do spotkania się, wspomnień i podsumowań oraz pokazania osiągnięć i przyszłości firmy, stąd uroczystość połączona zostanie z otwarciem nowoczesnego laboratorium R&D oraz pokazem nowoczesnych rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej.

II Konferencja "Odlewnictwo- Technologia- Praktyka- Ekologia" Instytutu Odlewnictwa z Krakowa.

W dniach od 7 do 9.10.2015 roku odbędzie się w Zakopanym II Konferencja "Odlewnictwo- Technologia- Praktyka- Ekologia" Instytutu Odlewnictwa z Krakowa. Zakres tematyczny Konferencji obejmuje:
- Stopy odlewnicze specjalnego przeznaczenia
- Niekonwencjonalne metody topienia i odlewania
- Ekonomiczne i ekologiczne aspekty produkcji
- Gospodarka materiałami odpadowymi
Nadrzędnym celem konferencji jest wymiana osiągnięć i doświadczeń w zakresie technologii odlewniczych oraz przedstawienie problemów związanych z wytwarzaniem odlewów.

MISTRZ BUDOWY poszukiwany

W załączeniu przedstawiamy ofertę pracy na stanowisko mistrz budowy dla osób z doświadczeniem w budowie pieców przemysłowych.