Earth III

Earth III

Na rynku gier nie tak dawno pojawił się dodatek do strategii Earth2 wydanej na naszym rynku przez firmę TopWare, jednak to nie na nim chciałem się skupić a na trzeciej części tego RTS. Otóż na stronie firmowej dystrybutora pojawiły się dość ciekawe informacje na temat tej produkcji. Postanowiłem im się przyjrzeć bardziej i oto możecie przeczytać co udało mi się dowiedzieć. Niestety jak na razie informacje udostępnione przez wydawcę nie są zbyt duże, jednak sporo można się z nich dowiedzieć o nadchodzącej trzeciej części Earth

Sądzę, że większość z Was wie z jakiego jest to gatunku gra, jednak może się zdarzyć, że czyta ten artykuł ktoś zupełnie „nie wtajemniczony” więc na początek parę słów wyjaśnienia. Trzecia część Earth ma byś również RTSem w 3D jak jej poprzedniczka. Historia nawiązuje do wcześniejszych wydarzeń. Akcja nie rozgrywa się już na Ziemi a na Marsie gdyż nasza ojczysta planeta uległa zagładzie. W roku pierwszej Ery nowej Ziemi dochodzi do nowego konfliktu, który toczyć się będzie między Ludźmi a przedstawicielami obcej rasy. Gracz oczywiście będzie mógł wcielić się w rolę dowódcy jednej ze stron. (która to już gra gdzie walczymy z ufokami?) Scenariusz jakim nas uraczono przedstawia się mniej więcej tak.
Ziemia zostaje zniszczona a ludzkość ma tylko jedną szansę na uratowanie się, ucieczkę w kosmos. Tak też się staje. Na wielkich statkach kolonizacyjnych uciekają trzy walczące do tej pory ze sobą klany. Teraz, jak Ziemia przestała istnieć czy jest sens prowadzić dalej wojnę? O co, surowce lub tereny, których już nie ma? Do takiego wniosku doszedł przywódca Lunar Corporation (LC) i wysłał wiadomość z propozycją zawieszenia broni i nawiązania współpracy do przywódców dwóch pozostałych organizacji. Niestety główny komputer USC źle zinterpretował wiadomość i wziął ją za prowokację. Dużo lepiej poszło z ED. Ich nowo wybrany przywódca postanowił rozważyć propozycję. Na zebraniu Ludowej Rady Nowego Porządku ustalono, że zostanie przeprowadzone referendum, w którym to obywatele wypowiedzą się czy chcą przystać na propozycje LC. Wyniki okazały, że ludność ma już dosyć wojny i pragnie pokoju, tak więc zorganizowano spotkanie, na którym przywódcy obu stron podpisali układ o nieagresji i współpracy. Ich floty połączyły się i obrały kura na Marsa, który miał się stać ich nowym domem. Nikt nie wiedział, że pokój nie będzie trwał długo a wróg, z którym przyjdzie się zmierzyć nie będzie pochodził z tego samego gatunku.
Co się stało z USC jak na razie jeszcze nie wiadomo. Również jest zagadką dla czego w ogóle dochodzi do konfliktu Ziemian (nie wiem czy nie powinienem napisać Marsjan) z obcą rasom. Sądzę, że czym bliżej będzie premiery gry, tym więcej informacji zostanie podanych. Jak tylko się one pojawią to postaram się je Wam przekazać. A tera parę szczegółów technicznych.
W grze ma być dostępne po dziesięć scenariuszy dla każdej ze stron. Zostaną wprowadzone jednostki specjalne, których zastosowanie na polu walki ma być bardzo istotne. Mogą one przesądzić o losach całej bitwy. Walka będzie się toczyć na powierzchni planety jaki i pod nią. Zostaną nawet wprowadzone fortyfikacje, które będzie można stawiać jedynie pod powierzchnią. (Może to być ciekawe.) Akcja ma dziać się równocześnie w kilku miejscach podczas misji. Będzie to wymuszało na graczu zastosowanie nowych taktyk aby odnieść zwycięstwo. Grafika będzie, jak już wcześniej wspomniałem, w pełnym 3D. Ma ona zostać poprawiona w stosunku do poprzedniej części. Czy będzie na tym samym engine nie wiem, ale z tego co wywnioskowałem to tak tylko, że jak to bywa zostanie ulepszone. Efekty wizualne mają być jeszcze bardziej widowiskowe i realistyczne. Oczywiście nie zabraknie także trybu rozgrywki sieciowej.
Co z tego wyjdzie, zobaczymy w 2001 roku. Nie ma jeszcze sprecyzowanej daty premiery, i wcale się nie dziwię. Autorzy nie chcą naśladowywać Blizzarda.

About the author