Haft diamentowy jak wykonać?

Skąd pochodzi koncepcja haftu diamentowego?

Malowanie diamentami opiera się na tej samej koncepcji, co mozaiki i malowanie na różnych materiałach, na których zostały umieszczone numery odpowiadające danym kolorom. Proces ten został nazwany haftem, chociaż nie jest potrzebna ani igła, ani nić.
Haft diamentowy jak wykonać? To medytacyjne rzemiosło polega na umieszczeniu setek maleńkich diamentów, takich jak dżety na samoprzylepnym płótnie oznaczonym kolorami, aby stworzyć wspaniałe dzieło sztuki.
Haft diamentowy pojawił się w 2015 roku, jako nowe hobby łączące kreatywność i maksymalny relaks. Koncepcja została uruchomiona w Chinach i szybko została wyeksportowana na cały świat.
Widoczne jest podobieństwo do procesu tak zwanego malowania po numerach, ale powiedzmy, że jest to bardziej udoskonalone i wyrafinowane zajęcie.
Na początku pierwsze hafty diamentowe były po prostu nietrwałe, dlatego też koncepcja szybko musiała zostać ulepszona, ponieważ cyrkonie nie trzymały się dobrze. Aż pojawiło się bardzo użyteczne rozwiązanie z użyciem samoprzylepnej folii, którą stopniowo odklejamy podczas tworzenia haftu diamentowego. W ten sposób, raz umieszczone na miejscu, diamenty nie poruszają się, a finalny efekt pracy pozostaje nieśmiertelny.

About the author