Jak wybrać muzykę na wesele?

Wybór muzyki na wesele jest niezwykle ważną kwestią. To od tego czynnika w największej mierze będzie zależał przebieg wesele. Muzyka wpłynie na atmosferę oraz na to, czy nasi goście będą się dobrze bawić. A dobre wesele i odpowiednio dobrana muzyka sprawią, że wesele będzie zapamiętane i dobrze wspominane. Na pewno nie należy zatem zostawiać tej sprawy na ostatnią chwilę. Jakie sprawy należy przemyśleć?

Forma muzyki

Na samym początku należy ustalić czy wolimy muzykę graną na żywo czy może być ona odtwarzana. Wiele zależy nie tylko od naszych upodobań, ale choćby możliwości finansowych czy wielkości sali weselnej. Jeżeli chcemy, by muzyka była grana na żywo do wyboru mamy zespoły muzyczne lub DJ’a. W wypadku muzyki odtwarzanej możliwości jest wiele – można wykorzystać płyty CD, winyle, odtwarzacze MP3. W zależności od dokonanego wyboru, czekają nas kolejne przygotowania.

DJ to bardzo popularna opcja. W pełni zajmie się on oprawą muzyczną wesela. Zazwyczaj korzystają oni jednak z przygotowanych mix weselnych, więc utwory te są bardzo oklepane i wykorzystywane na każdej zabawie. Jeżeli chcemy, by nasze wesele się wyróżniało, warto przygotować listę utworów, na których szczególnie nam zależy i przekazać ją wybranemu specjaliście(podobną listę można wykorzystać w przypadku zespołu).

Zespół muzyczny zapewnia wyjątkową formę muzyki – graną na żywo przy udziale różnych instrumentów. Tego nie tylko bardzo dobrze się słucha, ale też miło się patrzy. Jednak ważne jest też, by rozważnie wybrać zespół. Nie może być to grupa przypadkowa – należy sprawdzić doświadczenie, opinie oraz kwalifikacje zespołu. Czasem najlepszym rozwiązaniem jest wybrać zespół polecony, sprawdzony przez znajomych. Koniecznie trzeba też upewnić się czy wybrana sala weselna posiada niezbędne zaplecze sprzętowe i spełnia techniczne wymagania. Zespół musi mieć miejsce na swój sprzęt lub możliwość skorzystania z wyposażenia sali.

Czasami decydujemy się samodzielnie przygotować muzykę na wesele i ją tylko odtwarzać. To również wymaga odpowiednich przygotowań. Przede wszystkim należy ułożyć ciekawą playlistę, przy której nasi goście będą się dobrze bawić. A to znaczy, że muzyka powinna być różnorodna – przeznaczona zarówno dla osób młodych, w średnim wieku i tych w wieku podeszłym. Z drugiej strony należy też zadbać o odpowiedni sprzęt. Jeżeli taki sprzęt znajduje się w sali, to należy sprawdzić czy działa, a jeżeli korzystamy z własnego to odpowiednie wcześnie wypróbować go na sali.

Dzięki takim przygotowaniom wesele na pewno będzie bardzo udane.

About the author