Omnia M – czyli odpowiedź Samsunga na Nokię Lumia 610

  • 12 stycznia 2023
  • 0 Comment
  • 9 Views
  • 0 Like

Omnia M – czyli odpowiedź Samsunga na Nokię Lumia 610

 

Samsung przedstawił nowe niskobudżetowe urządzenie z Windows Phone Tango o nazwie Omnia M. Jest to telefon, który ma konkurować z Lumią 610. Wydaje mi się jednak, że Samsungowi będzie ciężko się przebić z tym urządzeniem, a przynajmniej w na Polskim rynku gdzie marka Lumia przyjęła się dosyć dobrze.

 

Design słuchawki jest bardzo ładny, elegancki ale również minimalistyczny o prostej linii z wyprofilowaną klapką z tyłu urządzenia co sprawia, że telefon lepiej będzie leżał w dłoni. Wszystko zostało zamknięte w plastikowej obudowie. Samsung chcąc zejść z kosztów produkcji zrezygnował prawdopodobnie z ekranu Gorilla Glass, ponieważ w specyfikacji nie ma nigdzie stosownej informacji.

Omnia M ma być wyposażona w 4” ekran Super Amoled, aparat o matrycy 5Mpx z lampą doświetlającą, kamerkę VGA do wideorozmów, jednordzeniowy procesor o taktowaniu 1GHz, 384MB pamięci RAM, 4GB pamięci wewnętrznej, która nie jest rozszerzalna jak we wszystkich telefonach z Windows Phone. Jedyna możliwość wirtualnego rozszerzenia pamięci to usługa SkyDrive. Można powiedzieć, że specyfikacja jest taka jaka przywarła już ostatnio do urządzeń z WP.

Jak to na każdego producenta przystało też i Samsung umieszcza swoje aplikacje w telefonie. W Omnii znajdziemy komunikator ChatOn oraz Samsung AllShare.

About the author