Organizacja wesela – co trzeba załatwić?

Każda para młoda, która przygotowuje się do ślubu, musi załatwić wiele ważnych spraw. Organizacja tej uroczystości jest naprawdę wymagająca – szczególnie, że każdy chce, by ten dzień był wyjątkowy. Sporo wysiłku wkładamy zawsze w przygotowanie wesela. Co obejmują takie przygotowania?

Wybór sali na wesele

Organizacja przyjęcia weselnego wiąże się przede wszystkim ze znalezieniem sali weselnej. Musi jednak spełniać ona pewne konkretne wymagania. Dlatego najpierw zastanówmy się nad tym jak dużą zabawę planujemy – ilu gości chcemy zaprosić, jak długo będzie ona trwała i czy w związku z tym potrzebne będą pokoje gościnne. Ustalmy czy potrzebna jest sala bankietowa czy raczej jakaś restauracja. A może zorganizujemy wesele w remizie lub jakiejś świetlicy? W miastach jak Zabrze możemy skorzystać z każdej możliwości. Na naszą decyzję wpływ będą miały również koszty związane z rezerwacją danego lokalu.

Na co zwracać uwagę?

Warto najpierw dowiedzieć się jakie sale znajdują się w najbliższej okolicy. Czasem jakieś informacje można uzyskać w Internecie. Następnie należy udać się do każdego lokalu i sprawdzić jak wygląda. Bierzmy pod uwagę stan sali oraz zaplecza, wystrój i wyposażenie. Dowiedzmy się jakie koszty wiążą się z wynajęciem sali i co obejmują. Zwróćmy uwagę na to, czy dana sala ma własna kuchnię czy trzeba będzie pomyśleć o cateringu. Zastanówmy się czy sala jest wystarczająco duża, by można było się na niej swobodnie bawić. Dokładnie porównajmy wszystkie oferty i wtedy podejmijmy decyzję.

About the author