Piwa rzemieślnicze w pubie

Piwa rzemieślnicze

Piwo jest bardzo starym napojem. Towarzyszyło ono człowiekowi od bardzo dawnych czasów. Od kiedy odkrył on właściwości sfermentowanego napoju, już nie mógł się mu oprzeć.
W dzisiejszych czasach powraca moda na piwa warzone tradycyjnymi metodami. W procesie warzenia takiego piwa wykorzystuje się tradycyjne receptury oraz kadzie wykonane w tradycyjny sposób z tradycyjnych materiałów. Piwa takie produkowane są z wyselekcjonowanych, wysokogatunkowych gatunków drożdży, chmielu oraz zbóż. Składniki te są często mieszane ze sobą w taki sposób, aby uzyskać oryginalny smak, na przykład smak cytrusów lub czekolady. Dzięki wykorzystaniu dolnej bądź górnej fermentacji uzyskiwane są różne gatunki złotego trunku, różniące się mocą, barwą i goryczką.
Wytwarzane w małych, często rodzinnych browarach rzemieślniczych piwa, cieszą się rosnącą popularnością wśród miłośników tego trunku, którzy mogą wypić dziś piwa rzemieślnicze w pubie bądź dokonać zakupu takiego napoju w sklepach specjalizujących się w sprzedaży nietypowych gatunków piw.

About the author