Przygotowania do studniówkowej zabawy

Jest to najważniejsza impreza w życiu młodego człowieka. Wspomnienia z tej zabawy maja być niezapomniane. Dlatego też przygotowania do niej zajmują większość wolnego czasu uczniów przed maturą. Tym bardziej, że studniówka obecnie w niczym nie przypomina tej z czasów naszych rodziców. Bardziej skłania się ku pewnym zwyczajom weselnym.

Co trzeba zaplanować?

Kiedy zostanie wybrany dokładny termin zabawy zaczynają się poszukiwania lokalu. Studniówek raczej nie organizuje się już w szkołach. Trzeba obejrzeć kilka sal i porównać ceny. Warto wybrać taką, która na miejscu organizuje posiłki. W przeciwnym razie trzeba jeszcze zorganizować catering. Z obsługą omawiamy jakie posiłki nas interesują, jakie przekąski, ciasta i napoje. Ilość posiłków i ilość bawiących się gości wpłynie na cenę, którą zaproponuje nam lokal.
Uczniowie czasem wybierają też jakiś temat przewodni studniówki i przygotowują odpowiednie dekoracje.
Druga sprawa to zapewnienie oprawy muzycznej. Wybór pada na zespół muzyczny lub dj-a. Warto zorientować się w cenach oferowanych przez różne osoby.
Kolejne wybory dotyczą już osobistych spraw. Dla dziewcząt najważniejszą sprawą jest kreacja i makijaż. Rezerwują więc wizyty w salonach kosmetycznych i fryzjerskich. Sukienki kupowane są w sklepach z kreacjami wieczorowymi. Do tego odpowiednie buty i dodatki. Uczniowie coraz częściej decydują się też na wynajem samochodów żeby dotrzeć na zabawę. Wybór pada najczęściej na limuzyny. W miastach takich jak Olsztyn można bez problemu znaleźć firmy świadczące takie usługi. Wszystko to ma na celu uczynić ten wieczór wyjątkowym przeżyciem

About the author