SecuTABLET od BlackBerry

  • 12 stycznia 2023
  • 0 Comment
  • 1 View
  • 0 Like

SecuTABLET od BlackBerry

BlackBerry zapowiedziało wydanie nowego tabletu, a jak zapewne zgadliście, będzie to Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE 16GB.

Może jednak wyjaśnię. Wynikiem współpracy firm BlackBerry, Samsung oraz IBM, światło dzienne ujrzy produkt o nazwie SecuTABLET. Jest to zmodyfikowany pod kątem bezpieczeństwa Galaxy Tab S. Projekt miał swoje początki jeszcze w firmie SecuSmart, która została przejęta w zeszłym roku przez BlackBerry. Mamy zatem specjalną kartę MicroSD, zawierającą kryptograficzne chipy do ochrony danych. Software zapewniony przez IBM, który wykorzystuje hardware od SecuSmart, aby szyfrować aplikacje dodatkową warstwą kodu. Rozwiązanie tu zastosowane, pozwoli użytkownikowi na bezpieczne korzystanie z usług takich jak Facebook, YouTube czy Twitter. Aplikacje pobierane z ogólno dostępnych, niezabezpieczonych źródeł, będą dodatkowo łączone z bibliotekami szyfrującymi, co ma chronić przed niechcianym wyciekiem informacji.

SecuTABLET zostanie wypuszczony w nadchodzące lato, lecz jest to technologia kierowana do pracowników rządowych, za czym przemawia też cena urządzenia. Za $2380 otrzymujemy tablet, który normalnie jest wart około $500.

About the author